Ficov kočovný cirkus v Ubli

Autor: Ján Hudacký | 13.11.2014 o 13:28 | Karma článku: 14,91 | Prečítané:  3642x

Ako inák nazvať rozhodnutia vlády na výjazdovom zasadnutí vlády v Ubli o podpore najchudobnejších okresov ak nie výsmechom tým, ktorí doslova denno-denne živoria. Najväčšia položka – 443.000 eur je totiž navrhnutá na rekonštrukciu mestskej športovej haly v Snine. Ďalších 350.000 eur má dostať prešovský samosprávny kraj na vybudovanie tréningovej haly s umelou ľadovou plochou. Netvrdím, že ľudia tohto ťažko skúšaného regiónu nepotrebujú aj športové vyžitie.

Väčšina okresov na severovýchode prešovského kraja však dlhodobo trpí vážnym nedostatkom pracovných príležitostí a miera nezamestnanosti je ďaleko za hranicou 20%. Mladí ľudia, nenáchadzajúci doma takmer žiadne uplatnenie, zúfalo odchádzajú za prácou do zahraničia, v  lepšom prípade mimo región. Kolabujúce hospodárstvo, vyľudnené dediny a upadajúce mestá sú výzitkou politiky terajšej vlády voči najzaostalejšiemu regiónu na Slovensku. A nezmení sa to ani po návšteve vlády začiatkom tohto týždňa.

Preto som Robertovi Ficovi v parlamente počas jeho odvolávania z funkcie predsedu vlády pripomenul, aby pri návšteve Uble nezabudol povedať občanom, prečo jeho minister dopravy po nástupe do funkcie v roku 2012 zrušil pripravovanú rýchlostnú komunikáciu R9, ktorá by spájala krajské mesto Prešov s Ubľou. Táto cesta by okrem zlepšených podmienok pre mobilitu občanov za prácou, priniesla hospodársky rozvoj, zatraktívnila by región pre podnikanie a cudzích investorov, priniesla by ľuďom viac práce doma. Zmanipulované dáta o nízkej intenzite dopravy na tomto úseku nepresvedčia už ani len sviatočných šoférov zo zapadného Slovenska.

Požiadal som tiež premiéra, aby tiež vysvetlil týmto ľuďom, prečo vláda v roku 2012 rozhodla začleniť do programu rozvoja diaľníc a rýchlostných ciest namiesto cesty R9, rýchlostnú cestu R8, ktorá bude spájať Nitru s Topoľčanmi. „Verím“, že títo by pre toto rozhodnutie našli iste porozumenie. Veď sa predsa jedná o rodisko pána premiera.

Pán premier asi nemal dostatok odvahy povedať týmto ľuďom pravdu o jeho úprimnosti pri znižovaní medziregionálnych rozdielov a systémových riešení skutočných problémov tohto zaostávajúceho regiónu. Zasadanie vlády Roberta Fica v Ubli bolo preto len ďalším pokračovaním jeho kočovného populistického cirkusu pre ešte stále dostatočne dôverčivé obecenstvo na Slovensku .

Ján Hudacký

Poslanec NRSR za KDH

Bývalý štátny tajomník na MDVRR SR

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?