Podnikatelia nie sú teroristi 

Autor: Ján Hudacký | 20.10.2013 o 18:04 | Karma článku: 15,33 | Prečítané:  2074x

Veľký ohlas na mojom facebooku zaznamenal status, v ktorom som napísal, že zatiaľ čo pre západné štáty sú najväčšími nepriateľmi teroristi, na Slovensku je najväčší nepriateľ podnikateľ a živnostník. Poslanci SMER-u toto moje tvrdenie potvrdzujú každý deň. Uplynulý piatok nebol výnimkou – bezhlavým hlasovaním v parlamente opäť sťažili život podnikateľskému prostrediu.

Založenie spoločností s ručením obmedzeným bude od decembra zložitejšie a – ako je už v tejto vláde zvykom aj drahšie. Zatiaľ čo napríklad v Nemecku stačí na založenie spoločnosti kapitál 1 euro a administratívne poplatky, u nás bude treba zložiť na účet 5000 eur, ktoré môžu byť najmä pre začínajúcich podnikateľov problémom. Trh si aj s týmto nekompetentným opatrením vládnej moci poradí. Zarobia na ňom firmy ponúkajúce „ready made“ spoločnosti, ale dopyt bude aj po krátkodobých pôžičkách s vysokým úrokom.

Máme na stole teda ďalšie chybné opatrenie vlády, posvätené parlamentom, ovládaným partičkou z jednej politickej strany. Do praxe sa dostane nepochopiteľný návrh vládneho kabinetu, ktorý je podľa môjho názoru najslabšie a najneschopnejšie porevolučné vládne zoskupenie na Slovensku. Je evidentné, že záujmom slovenskej vlády je urobiť z občanov našej krajiny ľudí závislých na štáte s natrčenou rukou. Naopak, silné Slovensko s množstvom malých, rodinných a stredne veľkých firiem je v príkrom rozpore so socialistickou predstavou SMER-u o správe štátu, ktorého sa tvária, že sú majiteľmi.

Za posledný týždeň počas mojej kampane na župana v Prešovskom kraji som sa na uliciach stretol aj s podnikateľmi, ktorí mi otvorene povedali, že uvažujú o ukončení podnikania, speňaženia toho, čo zostalo a odchode do zahraničia. Tento názor so zdesením počúvam stále častejšie. Strana SMER nevládne ešte ani dva roky, a to, čo sa jej podarilo napáchať, budeme musieť korigovať ešte veľmi dlho. Som presvedčený, že je v záujme Slovenska a jeho občanov, aby politici zoskupení okolo premiéra Fica nevládli dlhšie ako po ďalšie parlamentné voľby. My, v Prešovskom kraji, denne vidíme a zažívame, ako vyzerá kraj po 12 rokoch vlády pasívneho župana spriazneného s touto stranou.

Je nesmierne dôležité, aby sme voľby do VÚC poňali ako symbol ŠANCE, že Smer môžeme spoločne poraziť. Je tu ŠANCA, šanca, že zvíťazí zdravý rozum. ŠANCA, že nedovolíme, aby sa Slovensko vrátilo k manierom boľševického typu riadenia krajiny. Viem, že našou nejednotnosťou z posledných období sme voličov pravice nepotešili, ale napriek tomu ich všetkých vyzývam, aby prišli k voľbám a volili program, ktorému veria – program pre prosperitu a slušný život. Lebo opäť raz ide nielen o Prešovský kraj, ale dnes už ide o celé Slovensko.

Ján Hudacký

kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja

Podrobnosti o volebnom programe nájdete na mojom webe.

Sledujte novinky z volebnej kampane u mňa na Facebook stránke.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?