Zmena je šanca. A dvanásť rokov neúspešného župana stačilo.

Autor: Ján Hudacký | 16.9.2013 o 17:27 | (upravené 16.9.2013 o 18:30) Karma článku: 14,15 | Prečítané:  3334x

Dvanásť rokov vlády župana SMERU v Prešovskom kraji je neúspešný príbeh. Prešovský kraj je najchudobnejším a najmenej rozvinutejším na Slovensku. Máme tu najnižšiu mzdu, najvyššiu nezamestnanosť, cesty a ostatnú infraštruktúru v katastrofálnom stave.

Očakávali sme, že doterajšie vedenie PSK zastaví úpadok regiónu. Opak je pravdou. Náš kraj pokračuje v zaostávaní za ostatnými regiónmi Slovenska. Župan a strana SMER v našom regióne jasne zlyhali. Výsledkom nie sú len akési zlé sociálno-ekonomické ukazovatele a čísla. Výsledkom sú vážne sociálne pomery a kritické situácie v mnohých domácnostiach, ktoré nútia ich členov k bolestivým odchodom za prácou mimo región.

To často spôsobuje mnohotýždňové odlúčenia manželov, odlúčenia rodičov od detí a ostatných členov rodín. Apatia a beznádej je dôvodom na definitívny odchod mladých ľudí z regiónu. Vidiek sa začína vyľudňovať, staršia generácia ostáva napospas kolabujúcemu sociálnemu systému štátu. Žiaľ, toto je dedičstvo 12 ročného účinkovania strany SMER v regióne a jeho nominanta na poste župana.

Náš región dlhodobo trpí zlou cestnou infraštruktúrou, ktorá limituje hospodársky rozvoj. Len jej komplexný rozvoj, kompletná a urýchlená oprava ciest zabezpečí, že turisti, podnikatelia a investori objavia tento kraj. Len oni môžu doniesť viac práce. Vytvorenie lepších podmienok pre podnikateľov a farmárov v regióne môže presvedčiť mnohých schopných a aktívnych ľudí, aby nečakali na takzvané „istoty“, ale aby sami prevzali zodpovednosť za seba a svoje rodiny. Je potrebné vytvoriť podmienky pre tzv. priemysel voľného času.

Tento región sa musí stať atraktívnym miestom aktívneho aj pasívneho oddychu pre turistov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Stimulácia živnostníkov, farmárov a podnikateľov prinesie stimuláciu hospodárstva regiónu, tvorbu hodnôt a pracovných miest. Investovať do schopných a aktívnych ľudí sa oplatí. Lepšie poznať potenciál a potreby jednotlivých časti regiónu, znamená nemrhať peniazmi na zbytočné projekty, vrátane tých pre neprispôsobivých občanov.

 

Ján Hudacký

kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja

Podrobnosti o volebnom programe nájdete na mojom webe.

Sledujte novinky z volebnej kampane u mňa na Facebook stránke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?