Dobré ráno, pán podpredseda Vážny

Autor: Ján Hudacký | 26.3.2014 o 11:04 | (upravené 26.3.2014 o 11:15) Karma článku: 12,68 | Prečítané:  787x

Minulý víkend sa oficiálne začala jar. A tak, ako sa medvede prebúdzajú zo zimného spánku, prebudil sa aj podpredseda vlády Ľubomír Vážny. S plnou vážnosťou zareagoval platenou správou na poslaneckú iniciatívu KDH, ktorou chceme ochrániť subdodávateľov, malých podnikateľov a živnostníkov, zväčša otcov a živiteľov rodín, pred staronovým problémom - neplatením za vykonané práce alebo dodaný materiál.

Na Slovensku opäť prichádza „móda“ neplatenia faktúr. Veľké firmy, ktoré často získavajú zákazky od štátu alebo z eurofondov, zneužívajú svoje dominantné postavenie na trhu, vydierajú svojich subdodávateľov, alebo im rovno neplatia za vykonané práce alebo materiál. Takto si vytvárajú nadštandardný zisk na ktorý boli ešte donedávna zvyknutí pri predražených verejných zákazkách.

Nečudujem sa, že Ľubomír Vážny nesúhlasí s predloženým návrhom zákona. Ide totiž často o veľké spoločnosti, obyčajne sponzorov Smeru, ktoré si arogantným spôsobom neplnia svoje záväzky voči subdodávateľom. Môj návrh totiž diskvalifikuje takéto firmy z možnosti zúčastniť sa do budúcnosti na verejnom obstarávaní.

O potrebe prijatia zmien v zákonoch na ochranu subdodávateľov, malých firiem a živnostníkov,  sa tento týždeň vyjadrili aj odborári z Odborového zväzu KOVO a zamestnávatelia z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení, ktorí plánujú na rokovaniach tripartity viac diskutovať o úpravách, ktoré by na Slovensku pomohli firmám, ktoré majú problém s uhrádzaním faktúr zo strany objednávateľov a odberateľov tovarov. Iba podpredseda vlády pre investície je proti.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Rumunom sa darí bojovať s korupciou.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?